Blog

HomeBukiety szczecinAloes – pielęgnacja, podlewanie

Aloes – pielęgnacja, podlewanie

Aloes – pielęgnacja, podlewanie

 

  • Sztywne, zielone, ząbkowane na brzegach liście, zawierają w sobie bardzo cenny, galaretowaty miąższ, bogaty m. in. w witaminy (A, C, E i z grupy B), sole mineralne (min. potas, wapń, magnez, fosfor, siarkę, cynk, molibden, miedź), kwasy organiczne (min. cynamonowy, bursztynowy), oraz stymulatory biogenne. Dzięki takiemu bogactwu składników, miąższ aloesu wykazuje właściwości bakteriobójcze, regenerujące błonę śluzową i skórę, przeciwzapalne oraz pobudzające układ odpornościowy.
  • Koncentruje energię, działa wzmacniająco i sprowadza „marzycieli” na ziemię. Pomaga ludziom niezdecydowanym. W pewnym stopniu, może chronić przed smogiem „elektrycznym”!

 

  • Przez cały rok temperatura uprawy musi być dodatnia (zimą do16 st. C, latem 20–25 st. C). Roślinie należy zapewnić bardzo dużo światła. Niedobór światła w okresie zimowym jest największym problemem w domowej uprawie aloesu, gdyż niedostatecznie oświetlone liście wyciągają się i karleją, a cała roślina traci walory ozdobne. Z tego względu zimą najlepiej ustawić doniczkę z aloesem w pobliżu dużego okna
  • Nie lubi nadmiaru wody. Znacznie lepiej zniesie kilkudniowe przesuszenie niż zalanie podłoża. Jeśli nie jest nadmiernie podlewany, z reguły nie choruje i nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.