Blog

HomeDekoracje ślubne SzczecinDekoracja kościoła na ślub
dekoracja kościoła na ślub

Dekoracja kościoła na ślub

Dekoracja kościoła na ślub

Znajdujemy swoją drugą połówkę, decydujemy się na oświadczyny i wtedy przychodzą na nas prawdziwe problemy związane ze ślubem. Może nie są to do końca problemy, ale coś czym musimy się zająć poza pracą.

Dekoracja kościoła na ślub nie jest czymś trudnym i czasami jeśli mamy odpowiednią ilość gotówki może być nawet fajne i sprawiać nam radość, a jeśli jesteśmy totalnie rozleniwieni to nawet może dojść do tego, że to jak będzie wyglądał kościół na ślubie, zobaczymy dopiero na ślubie.

Osobiście widzę trzy rozwiązania na udekorowanie kościoła i jest to:

1. Gotowe rozwiązanie

Wynajmujemy firmę, czy też kwiaciarnię, która zajmie się całym udekorowaniem kościoła. Jeśli chodzi o ten sposób to często poniesiemy większy koszt z tym związany, ale mamy czas na inne obowiązki i nie musimy sobie zaprzątać głowy wszelkimi dekoracjami.

2. Pomoc gości weselnych

Możemy zapytać najbliższych znajomych lub rodzinę o to czy nie chcieliby nam pomóc i udekorować kościół na nasz ślub. Pomysł jest trochę ryzykowny, czy spodoba nam się ta dekoracja i mogą wystąpić pewne spięcia gdyby chodziło o koszty z tym związane. Jeśli chodzi o koszty to widzę rozwiązanie wymiany barterowej, czyli na przykład osoby, które udekorują kościół nie muszą dawać prezentu młodej parze. Jeśli chodzi o to czy spodoba nam się dekoracja stworzona przez najbliższych no to tutaj polecam wybrać po prostu takie osoby, które wiemy, że mają podobny gust do nas i możemy im w pełni zaufać, jeśli chodzi o nasz ślub, bo jak wiadomo jest to największe wydarzenie w życiu człowieka i często, czego nie potwierdzają statystki powinien odbyć się tylko raz w życiu z wybranką, które na to zasługuje.

3. Dekorowanie kościoła z inną parą młodą

To rozwiązanie jest najrzadziej spotykane, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że prawdopodobnie jacyś bliscy znajomi także chcą wziąć ślub w podobnym terminie, to nie widzę nic na przeszkodzie, żeby także ten trzeci sposób wykorzystać. Wygląda to następująco, że jeśli kościół udostępnia możliwość ślubów jeden po drugim, to dogadujemy się z wybraną liczbą par i dzielimy koszty na wszystkie osoby. Tym rozwiązaniem na każdym ślubie będzie ta sama dekoracja ale koszta będą znacznie mniejsze i myślę, że to rozwiązanie jest godne uwagi, gdyż wiele osób o tym zapomina, a potem w dniu ślubu nie ma czasu na przykład na zmianę dekoracji, bo ślub poprzedniej pary się przeciągnął.

Co to znaczy ta dekoracja? Obejmuje ona zazwyczaj:
kwiaty
– dekorację ławek (np. różą, gipsówką, margerytkami)
– dekorację dywanu 
– dekorację ołtarza i innych elementów kościoła
– odpowiednie światło
– płatki kwiatów którymi posypuje się dywan.

Pomocną wskazówką dla przyszłych młodych par będzie podpatrzenie wnętrza kościoła, w którym ma się odbyć uroczystość, a także poszukanie w internecie różnych inspiracji.

Podsumowując, mamy trzy opcje jeśli chcemy udekorować kościół, to którą wybierzemy to jest już bardziej kwestia indywidualna i naszych preferencji. Dekoracja kościoła wiąże się z kwiatami, światłem i dekoracjami dywanu oraz ołtarzu.


Zapraszam Państwa serdecznie

Jagiellońską 6 (róg Śląska)

w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje. 

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

dekoracja kościoła na ślub

dekoracja kościoła na ślub

Sorry, the comment form is closed at this time.