Blog

HomeHyggeHYGGE w KWIACIARNI ZIELONA MODA
Gift Box

HYGGE w KWIACIARNI ZIELONA MODA

HYGGE w KWIACIARNI ZIELONA MODA

Słowem  hygge  Duńczycy opisują błogość, relaks, niespieszną radość z danej chwili –czyli wszystko co wprawia nas w dobry nastrój.

Staronordycki czasownik hyggja oznaczał „myśleć” oraz „być z czegoś zadowolonym”, później hygge opisywało także opiekę, ochronę, bezpieczeństwo, spokój i „domowy dobrostan”. Współczesne zapożyczenie tego słowa dotyczy znaczenia „pocieszać, cieszyć”.

Prestiżowy słownik Collinsa uznał sam termin za jedno ze „słów roku” wyjaśniając, że kryje się za nim praktyka tworzenia przyjemnego i przytulnego otoczenia , które wpływa na nasze dobre samopoczucie.

A skąd ten dobry nastrój ?

Po pierwsze dla mieszkańców  Danii niezwykle istotne są relacje społeczne. Każdy z Duńczyków należy do jakiegoś klubu, wspólnie gotują i spotykają się na warsztatach, czerpią przyjemność ze wspólnego spędzania czasu w określony sposób, dlatego zapraszam miłośników kwiatów i roślin do zaglądania na nasz profil faccobukowy na którym informujemy na bieżąco o warsztatach i spotkaniach na których możesz przyjemnie spędzić czas z przyjaciółmi czy rodziną.

Po drugie Duńczycy otaczają się prostymi i funkcjonalnymi rzeczami – świece (przeciętny Duńczyk spala w roku średnio 6 kg wosku -najwięcej na świecie), punktowe oświetlenie, designerskie kubki. Dużą wagę przywiązuje się również do zdjęć dlatego poszerzyliśmy naszą ofertę o większy wybór ramek. Oprócz tego w  kwiaciarni Zielona Moda przygotowaliśmy dla Państwa kolekcję w stylu skandynawskim  i niespieszną atmosferą hygge. Nasze przedmioty wypełnią  Państwa wnętrze światłem i przytulnością – dobrze odpoczywa się w ładnych wnętrzach.

W ofercie również  NOWOŚĆ !!

hygge-box  (pudełko, którego zawartość  umili nam czas i poprawi samopoczucie)

Jak poczuć styl HYGGE  w domu :

– spokojna kolorystyka

– mnóstwo świec

– przytulny kącik do czytania

– naturalne materiały

– gorąca czekolada

– ramki na zdjęcia rodzinne

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

Gift Box

Gift box

POST A COMMENT