Blog

HomeInwentaryzacja roślinInwentaryzacja zieleni i drzew – dendrologiczna Szczecin
Inwentaryzacja dendrologiczna zieleni i drzew Szczecin

Inwentaryzacja zieleni i drzew – dendrologiczna Szczecin

Każdy z nas mówi sobie, że wybuduje dom, posadzi drzewo i spłodzi syna. Jeśli chodzi o to ostatnie to tam za dużo formalności nie ma ale jeśli chodzi o dwie pierwsze to na pewno nie jest to takie oczywiste. Jak to mówią, wybudować dom i zasadzić drzewo to już jest bardzo dużo, ale dograć wszystkie formalności z tym związane to jest jeszcze więcej. Dokument, który powinniśmy złożyć jest to na przykład inwentaryzacja dendrologiczna działki. Drugą rzeczą, którą powinniśmy wykonać jest inwentaryzacja zieleni.

Te dwie rzeczy składają się z dwóch części i jest to część opisowa i graficzna. Jeśli chodzi o opisową to tutaj na sprawdzamy gatunek drzewa, robimy pomiary, czyli na przykład wysokość i obwód pnia, oceniamy stan drzewa, a także opisujemy drzewo bądź krzew pod względem otoczenia, czyli jakie są warunki dla tego typu roślin. Jeśli chodzi o graficzną to jest tutaj po prostu rysunek, na którym zaznaczone są drzewa, krzewy, które chcemy posadzić.
Inwentaryzacja dendrologiczna zawiera, również fotografię drzewa, krzewu, otoczenia, analiza wieku w formie graficznej, listę drzew, które kwalifikują się do przesadzenia bądź do usunięcia, określenie wieku drzewa. Jeśli chodzi o takie usługi to jest wiele biur, które z chęcią pomogą nam w uzyskaniu takich zezwoleń i opisów potrzebnych do wybudowania domu, bądź posadzenia drzewa.
Inwentaryzacja drzew czy też zieleni pozwoli architektowi wyeksponować najważniejsze i najpiękniejsze drzewa, postawić dom tak żeby nie groził zawaleniem, a także mieć ciągły wgląd w to jak wygląda działka i co poprawić żeby było lepiej. Najczęściej koszt takiej inwentaryzacji jest pokrywany, przez osobę, która chce na przykład pobudować dom. Jeśli ktoś chce zbudować dom to na pewno nie może po prostu liczyć pieniędzy na działkę i na dom, bo jak widać to nie są tylko te koszta. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie pozwolenia i koszty związane z tym żeby cokolwiek można było pobudować na naszej działce to suma, którą wzięliśmy na początku pod uwagę może urosnąć o 10-20 tysięcy, a jeszcze do tego wszystkiego trzeba także dodać czas, który będziemy musieli spędzić czy to czekając na pozwolenie w urzędzie, czy to nawet w korkach w większych miastach. Do tego dom, praca, dzieci i nagle jesteśmy zalatani, a niby budowa domu miała odbyć się przez znajomą firmę, a ja miałem siedzieć w domu z rodzinką i popijać kakao, no to niestety nie jest tak do końca.
No dobra ale czemu my to wszystko musimy robić, a nie możemy po prostu jeśli mamy już tę działkę to zbudować sobie domu, czy są jakieś prawa, które nakazują nam robienie tych wszystkich rzeczy i zdobywanie pozwoleń?
Odpowiedź na to pytanie brzmi, oczywiście, że jest artykuł, który mówi o tym co musimy zrobić żeby zbudować sobie upragniony domek. Jest to Art. 34 ustawy Prawo budowlane, który stanowi o tym czy dostaniemy zezwolenie na budowę i zawiera on:
– projekt zagospodarowania działki lub terenu, gdzie musimy mieć aktualną mapę z układem, który zaplanowaliśmy, wymiarami i wszystkimi niezbędnymi projektami.
– projekt architektoniczno – budowlany, określa to z czego powstanie nasz budynek i jaką formę będzie miał, czy to będzie blok mieszkalny fabryka czy też sklep spożywczy, musimy to wszystko zawrzeć żeby osoba sprawdzająca wiedziała pod jakim kątem ma przeglądać zgłoszenie,
– stosownie do potrzeb, zgody wszelkich dostarczycieli czy to energii, czy to wody, bo musimy mieć pewność żyjąc w dwudziestym pierwszym wieku, że takie coś będziemy mieli w naszym domu,
-w zależności od potrzeb, wyniki badań powierzchni na jakiej będziemy budowali działkę i także czy na pewno nie ma tam jakiś zagrożonych wyginięciem czy to roślin czy zwierząt,
to wszystko jest potrzebne do tego żeby zdobyć pozwolenie na zbudowanie czegokolwiek na naszej działce.
Jak widać sprawa postawienia domu, czy fabryki na naszej działce nie jest aż tak oczywista i wiąże się ona z bardzo wieloma rzeczami, które musimy wykonać zanim zaczniemy budować cokolwiek na naszej ziemi. Warto pamiętać także o kosztach i czasie, który musimy poświęcić.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

Inwentaryzacja dendrologiczna zieleni i drzew Szczecin

Inwentaryzacja dendrologiczna zieleni i drzew Szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.