Blog

HomeKwiaty doniczkoweJakie kwiaty balkonowe kupić?
tulipany_kwiaciarnia_szczecin

Jakie kwiaty balkonowe kupić?

Kwiaty balkonowe to często namiastką prawdziwego ogrodu na naszym małym balkonie. Ale czy naprawdę musi to być tylko namiastka? Oczywiście nie – możemy tu stworzyć przecież wspaniały i efektowny malutki ogródek, który stanie się obiektem podziwu, a może i zazdrości naszych sąsiadów.

Na rynku mamy bardzo szeroką gamę takich roślin jak kwiaty balkonowe. Wśród nich najbardziej popularne kwiaty polecane na balkony to pelargonie, werbeny, uczep (zwany też bidensem), begonie, fuksje, lobelie, aksamitki, niecierpki, nemezje czy petunie.
Ich zakup jest bardzo prosty. Można je kupić praktycznie w każdym dobrym sklepie ogrodniczym, także w popularnych marketach budowlanych.
Warto jednak pamiętać, by czytać dokładnie informacje producenta dotyczące pielęgnacji takich ozdób jak kwiaty balkonowe. Pamiętajmy, że są one roślinami bardzo dekoracyjnymi, jednak nie właściwie pielęgnowane, zaniedbane czy choćby umieszczone w złym miejscu szybko zmarnieją i stracą wszelkie walory estetyczne.
Jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które kupują kwiaty balkonowe. Przede wszystkim nie biorą pod uwagę upodobań danej rośliny. Trzeba pamiętać, że część z nich to kwiaty, które uwielbiają silne światło słoneczne, zaś inne przeciwnie – są cieniolubne. Tymczasem wiele osób ustawia po prostu kwiaty balkonowe w miejscu gdzie będą one najlepiej wyeksponowane, bo „tak jest ładnie”. To wielki błąd! W ten sposób możemy doprowadzić do uschnięcia roślin cieniolubnych, zaś rośliny potrzebujące dużo światła ustawione w miejscu zacienionym nie będą się ładnie rozwijać. W ten sposób zmarnujemy pieniądze, a także wysiłek ogrodników, którzy w końcu zasadzili te rośliny. To samo dotyczy podlewania, trzeba być bardzo rozważnym i dobierać porcje wody stosowne do pory dnia i gatunków takich roślin jak kwiaty balkonowe.
Co robić, żeby uniknąć błędów? To proste – wystarczy stosować się do instrukcji. Producenci zwykle podają je na etykietach dołączonych, do produktów takich jak kwiaty balkonowe. Jeśli ich nie ma można poszperać w sieci.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

tulipany_kwiaciarnia_szczecin

tulipany_kwiaciarnia_szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.