Blog

HomeBukiety szczecinSzczecin Kwiaciarnie – Bukiety i Kwiaty
bukiet ślubny szczecin

Szczecin Kwiaciarnie – Bukiety i Kwiaty

 

Oprawa florystyczna to nieodłączny element wielu uroczystości oraz jubileuszów. Mniej okazałe bukiety oraz pojedyncze kwiaty to również coraz częściej codzienna ozdoba naszych domostw i mieszkań. Kwiaty dzięki swojemu zapachowi oraz sile bijącej z każdego kwiatostanu- mają właściwości terapeutyczne, na które wskazują ich miłośnicy.

Bukiet czy wiązanka?
Kwiaty wręczane z okazji urodzin, rocznic czy innych uroczystości (również tych o charakterze sakralnym) przyjmować mogą wiele form. Najpopularniejszą z nich jest bukiet, czyli układ kilku lub też kilkunastu kwiatów, które najczęściej ozdobione są elementami florystycznymi takimi jak wstążki, ozdoby na piku, a także celofan. Nie mniejszą popularnością cieszą się kompozycje z użyciem gąbki florystycznej. Nasiąknięta wodą gąbka zapewnia długotrwałą świeżość nawet najbardziej wymagającym gatunkom kwiatów. Kompozycje te zazwyczaj umieszczane są w koszach, jednak równie dobrze komponują się z donicami i misami. Zarówno aranżacje florystyczne z użyciem gąbki jak i bukiety Szczecin (będący miastem zlokalizowanym w województwie zachodniopomorskim) oferuje dzięki wielu kwiaciarniom, na bardzo wysokim poziomie. Potwierdzeniem tego stanu są komentarze pozostawiane na stronach internetowych przez rzesze zadowolonych klientów.

Nadchodzi nowe
Jeżeli mówimy o miastach takich jak Szczecin kwiaciarnie w nich znajdujące się (np. Zielona Moda) oferują swoim klientom także absolutną nowość na rynku florystycznym, czyli las w słoiku (nazywany również terrarium garden). Znajdujące się w nich rośliny tworzą mikroskopijny ekosystem, który może być samowystarczalny przez wiele długich lat. Dzięki tego typu aranżacji, marzenie o własnym dębie czy kasztanowcu jest na wyciągnięcie ręki. W słoikach ponadto można sadzić różne rodzaje bluszczu, paprocie, a także inne drzewa znane z leśnych zakątków (m.in. klon, buk).

Do nowości oferowanych przez Zieloną Modę należą również popularne na wielu stronach internetowych Flower Box. Równo przycięte róże umieszczone w kartonowych pudełkach (o wielu kształtach) to niewątpliwy hit sezonu. Jednokolorowe kompozycje w ten sposób przygotowane są szczególnie chętnie wybierane jako dodatek do prezentów ślubnych oraz prezentów walentynkowych. Dla bardziej wyrafinowanych klientów istnieje możliwość wymieszania różnokolorowych róż, jednak efekt może być mniej spektakularny.

Na uwagę zasługują ponadto zielone obrazy, a także aranżacje wychodzące poza ramy tradycyjnego pojmowania kompozycji florystycznych. Dzięki tego typu zabiegom nasze domy mogą utonąć w kwietnych kompozycjach, których zapach będzie unosił się przez wiele, wiele dni. W aspekcie takim jak kwiaty Szczecin, a szczególnie Zielona Moda, na pewno nie wypowiedzieli ostatniego słowa. Tworzące się w głowie florystów kompozycje, na pewno jeszcze nie raz zaskoczą, nawet najbardziej wyrafinowanego i wysublimowanego pod względem gustu klienta.

bukiet ślubny szczecin

bukiet ślubny szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.