Blog

HomeKwiaty cięteKwiaty cięte do wazonu
Kwiaty cięte do wazonu Szczecin

Kwiaty cięte do wazonu

Kwiaty cięte do wazonu

Otrzymywanie kwiatów jest to to, co większość osób po prostu lubi. One dają nam szczęście i są dla nas wyrazami szacunku i takim pokazaniem, że się o kimś myśli. Jak dostaniemy kwiaty to często stawiamy je w domu i dodają nam takiego kolorytu, upiększają nasze mieszkanie czy też po prostu dają ładny zapach z rana, bądź po powrocie z pracy po ciężkim dniu.

Jak możemy sprawić żeby kwiaty cięte, bo na nich się skupię, cieszyły nasze oko na dłużej.

Na początku trzeba pamiętać że kwiaty cięte są bardzo delikatne, kiedy tylko je dostaniemy należy zadbać o to aby jak najszybciej włożyć je do wazonu z wodą i tutaj naprawdę liczy się każda minuta. Jeśli jest to początek randki… chłopak dał nam bukiet, lub pojedynczy kwiat, najlepiej byłoby od razu wstawić roślinę do wody. Zanim jednak to poczynisz, należy pamiętać o paru zasadach…

  • Jeśli liście nie są usunięte z dolnych partii łodygi, najlepiej je oderwać tak, aby żaden liść nie był zanurzony w wodzie. Ma to na celu wydłużyć żywotność naszego bukietu, gdyż liście, które znajdowałyby się w wodzie zaczną szybciej gnić i produkować nieodpowiednie gazy dla naszych kwiatów.
  • Ważną zasadą jest to żeby uciąć łodygę pod kątem, aby powierzchnia pobierania wody była jak największa. Także jeśli dostaliśmy różę to najlepiej usnąć kolce, gdyż one utrudniają łodydze pobieranie wody.
  • Dobór wazonu jest także istotny, najlepiej byłoby wziąć przezroczysty i taki żeby kwiaty wystawały ponad, a łodyga spokojnie spoczywała w środku. Przezroczystość da nam ciągły wgląd na łodygę, dzięki czemu będziemy mogli ewentualnie ją podciąć, lub zmienić jej ułożenie.
  • Następnie ważne jest, aby woda w wazonie była letnia, nie możemy nalać ani wody zimnej ani gorącej, bo kwiat po prostu albo zamarznie albo zgnije. Możemy używać deszczówki, gdyż nie ma bakterii lub przegotować wodę i wystudzić po czym podlać nasz bukiet.
  • Jeśli chcemy aby nasze kwiaty naprawdę długo wytrzymały, polecam zakupić odżywkę dla kwiatów, którą rozpuszcza się w wodzie i dzięki niej kwiat potrafi zachować dłużej świeżość. Jedynym zaleceniem przed jej użyciem, jest sprawdzenie jaki musi być stosunek wody do naczynia i wody do odżywki, żeby dobrze się rozpuściła i nie było jej ani za mało, ani za dużo.

Bukiet jest już gotowy, więc teraz musimy postawić go w odpowiednim miejscu. Tutaj są pewne rzeczy, na które na pewno warto zwrócić uwagę, jest to na przykład nasłonecznienie. Kwiaty podczas upałów nie mogą stać w miejscu, gdzie istnieje ciągły dostęp słońca. Drugim czynnikiem jest to, aby nie stały za blisko owoców, gdyż owoce wytwarzają niekorzystny dla kwiatów etylen. Bukiet najlepiej ustawić w odpowiednio chłodnym miejscu, dzięki czemu ograniczymy utratę pary wodnej przez liście.

Podsumowując, warto zadbać o kilka prostych czynników, dzięki którym nasze kwiaty szybko nie zwiędną, za to będą dalej cieszyły oko i pięknie pachniały. Warto zainwestować w odżywkę jeśli chcemy zapewnić żywotność roślinie. Dzięki tym wszystkim zasadom mamy pewność, że nasze kwiaty będą miały dobre warunki do życia.


Zapraszam Państwa serdecznie

Jagiellońska 6 (róg Śląska)

w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje. 

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

Kwiaty cięte do wazonu Szczecin

Kwiaty cięte do wazonu Szczecin

 

kwiaty cięte / kwiaty do wazonu

POST A COMMENT