Kwiaty doniczkowe Szczecin

Większość kwiaciarni w swojej ofercie oprócz kwiatów ciętych posiada również w swojej ofercie kwiaty doniczkowe. Nie powinien zatem nikogo dziwić widok stojących obok zanurzonych w wazonach goździków, róż, tulipanów, frezji, irysów, również rosnących w doniczkach figowców, skrzydłokwiatów, paprotek, drzewek bonsai. Najpopularniejszymi w wielu kwiaciarniach kwiatami doniczkowymi są jednak storczyki, których w zasadzie nie brakuje w żadnej kwiaciarni, gdyż to idealny kwiat, który można wybrać zamiast kwiatów ciętych, idąc na urodziny lub inny jubileusz.

Kwiaty doniczkowe mają jedną bardzo istotna cechę, gdyż po kilku dniach nie więdną i mogą niejednokrotnie cieszyć ich właściciela przez wiele lat. Kwiaty doniczkowe potrzebują jednak znacznie więcej serca od człowieka, gdyż wymagają one ciągłej pielęgnacji i troski oraz regularnego podlewania. Dla lepszego wzrostu kwiaty doniczkowe wymagają stosowania różnego rodzaju odżywek i nawozów. W przypadku stosowania odżywek nawozów i odżywek należy uważać, aby z nimi nie przesadzić, gdyż zbyt duża ilość nawozu może zniszczyć roślinę. W odżywki i nawozy można się wyposażyć niemal w każdej kwiaciarni.
W kwiaciarni można zakupić obok nawozów i odżywek do kwiatów doniczkowych, również wszystko inne, co niezbędne jest do ich pielęgnacji. W kwiaciarni kupimy również: doniczki ceramiczne, doniczki plastikowe, ceramiczne, drewniane i metalowe osłony na doniczki, różne rodzaje ziem do kwiatów dostosowane niejednokrotnie do poszczególnych ich gatunków i odmian, kwietniki, konewki do podlewania oraz automaty do podlewania, w czasie nieobecności właściciela kwiatów w domu.
Kwiatki doniczkowe mają wiele zalet. Niektóre ich odmiany bardzo pozytywnie wpływają na jakość domowego powietrza. Niektóre z nich potrafią pochłaniać nawet nieprzyjemne zapachy, czy też dym papierosowy. Dodatkowo każdy kwiat jest producentem tlenu pochłaniającym dwutlenek węgla. Kwiaty doniczkowe mają również pewien aspekt wychowawczy, gdyż pozwalają dzieciom obserwować wzrost kwiatka i jego zmienianie się w trakcie wzrostu. Uczą one także cierpliwości i systematyczności. Systematyczność, to cecha, która może być kształtowana u dziecka poprzez jego zajmowanie się kwiatkiem, w tym między innymi poprzez regularne podlewanie. Dodatkowo dziecko mając w domu kwiaty doniczkowe może odnotowywać co pewien czas wszystko to, co dzieje się z jego roślinką między innymi poprzez jej pomiary, czy zmiany liczby łodyżek i liści.
Chcąc zapoznać się z ofertami kwiaciarni działającymi w Internecie oferującymi kwiaty doniczkowe, warto wpisać do wyszukiwarki frazę określającą poszukiwany produkt wraz z nazwa miasta, np: kwiaty doniczkowe Szczecin. Niektóre z wyszukanych kwiaciarni będą zapewne oferowały sprzedaż kwiatów doniczkowych przez Internet. Warto zauważyć, że w Internecie bardzo często można natrafić na oferty nasion roślin doniczkowych, które możemy pielęgnować już od momentu przygotowania podłoża, na którym ma wyrosnąć z nasienia roślina.
Nie ulega wątpliwości, że kwiaty doniczkowe potrafią mieć swój urok, który niczym n ie ustępuje kwiatom ciętym.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje. 

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architket krajobrazu 

 Kwiaty na dowóz, poczta kwiatowa Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940