Blog

HomeBukiety szczecinKwiaty i bukiety na imieniny
Kwiaty i bukiety na imieniny

Kwiaty i bukiety na imieniny

Tradycja wręczania kwiatów jest bardzo długa, nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych częściach świata. Kwiaty wręczano od dawna przy różnych okazjach. Tych bardzo radosnych, jak śluby i narodziny dziecka, ale również jako wyraz szacunku oraz pamięci o zmarłym. I w końcu to kwiaty właśnie postrzegano jako najlepszy upominek z okazji urodzin bądź imienin.

Obecnie od kwiatów odchodzi się na rzecz innych, często bardziej praktycznych prezentów. Wiele osób wychodzi z założenia, że bukiet na imieniny nie ma sensu, ponieważ cięte rośliny szybko zwiędną. Czy jednak do prezentów należy podchodzić wyłącznie tak praktycznie? Otóż nie. Wręczone solenizantowi kwiaty nie muszą być wieczne, ważne by w danym momencie sprawiły mu przyjemność. Nie wszystko w życiu musi być robione ze względów materialnych.

Jeszcze kilkanaście lat temu przyniesienie na ślub czegoś innego niż kwiaty było rzadkością. A już zupełnie nie do pomyślenia wydawało się wręczanie nowożeńcom wina. Dzisiaj jest to norma, sporadycznie widuje się natomiast kwiaty wręczane młodej parze. Wiele osób już na zaproszeniach prosi, aby nie przynosić bukietów. Wolą słodycze, loteryjne kupony czy wino właśnie. Przedstawiciele młodego pokolenia się przyzwyczaili, jednak starszym osobom czasami trudno zaakceptować takie zmiany. Przez większość ich życia to bukiety imieninowe, weselne i wręczane matkom po narodzinach dziecka stanowiły normę. Teraz jednak kwiaty wydają się wręcz nie na miejscu. Jednak w ich obronie warto stanąć, chociażby dlatego, że to tradycja. A tej w życiu współczesnych ludzi jest zdecydowanie za mało. Dlatego tak miło się robi, jeżeli poza prezentem z jakiejś okazji goście przynoszą także kwiaty. A nawet pojedynczą roślinę. Ci, którym wydaje się to marnotrawstwem, obdarowują czasami kwiatami doniczkowymi. To bez znaczenia, ważne jest by jednak z kwiatów nie rezygnować. Owszem, nie postoją wiecznie, trzeba też o nie zadbać, stanowią jednak elegancki dowód troski oraz pamięci drugiej osoby, a takie rzeczy bywają bezcenne.

Jeżeli chodzi o same imieniny, to właśnie taką okazję najlepiej uczcić pięknym bukietem. Nie musi być ani drogi, ani też jakoś spektakularnie duży. Najważniejsze to znaleźć czas, by wybrać się do kwiaciarni. A przynajmniej zamówić kwiaty na imieniny przez Internet. Paradoksem współczesnych czasów jest to, że mimo tego, że tak wiele spraw można załatwić za pośrednictwem sieci, ludziom chce się coraz mniej. Wolą pójść na łatwiznę i kupić po drodze jakiś bibelot bez znaczenia niż wydać taką samą kwotę na symboliczny bukiet na imieniny. Tymczasem to właśnie takie symboliczne gesty skutecznie cementują relacje międzyludzkie. Nawet jeżeli solenizant sam nie zdawał sobie sprawy, że chciałby dostać kwiaty, to jednak po ich otrzymaniu na pewno zrobi mu się przyjemnie. Dzięki nim sam obdarowujący zyskuje też szansę, by nieco bardziej wyróżnić się z tłumu. Wśród gości zapewne nieliczni, jeżeli w ogóle choć jedna osoba, wpadną na pomysł przyniesienia kwiatów. To przecież takie niemodne, słyszy się często. A jednak nie wszystko, co się w życiu robi, musi być trendy. Czasami warto odrzucić przemijające trendy i postawić na sprawdzoną tradycję. Wnosi ona do życia więcej spokoju i daje solidne oparcie. Kwiaty na imieniny zapewne nie zmienią całego świata i nie uczynią go spokojniejszym miejscem. Mimo to wprowadzą do codziennego życia nieco więcej elegancji oraz spokoju. Pokażą także obdarowanemu, że jest ważny dla drugiej osoby. W końcu chciało jej się poczekać na przygotowanie przez florystkę bukietu.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

Kwiaty i bukiety na imieniny

Kwiaty i bukiety na imieniny

Sorry, the comment form is closed at this time.