Blog

HomeBukiety szczecinKwiaty i bukiety na urodziny
Bukiet slubny szczecin

Kwiaty i bukiety na urodziny

Urodziny, to coroczne i szczególne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Jest to okazja nie tylko do rodzinnego spotkania przy suto zastawionym stole, ale to również czas do wspomnień oraz rozmów z najbliższymi. Organizacja, czy też przygotowanie się do urodzin, to nie tylko zadanie jubilata lub jego rodziców lub jego dzieci. To również zadanie urodzinowych gości, z których każdy chce wyglądać godnie i przynieść prezent, który ucieszy solenizanta.

Czas urodzin, to nie tylko czas wręczania wybornych prezentów jubilatowi, ale to również czas, kiedy mieszkanie solenizanta lub inne miejsce organizacji przyjęcia zostaje wypełnione kwiatami.

W naszej polskiej tradycji bardzo mocno utarło się, że urodzinowi goście z reguły wręczają jubilatowi, a jeszcze częściej jubilatce kwiaty. Bukiety urodzinowe niejednokrotnie budzą podziw i zdumienie. Czasami zastanawiamy się, w jaki sposób florysta ułożył bukiet w taki, czy inny sposób. Wiele osób nieznających sztuki układania kwiatów stawia sobie liczne pytania odnośnie stylizacji bukietu i sposobu układania kwiatów w ściśle określony sposób.
Współcześnie we florystyce używa się wiele różnych materiałów, które mają doprowadzić kwiaty do końcowego efektu w postaci danego układu listków, kwiatów, wypełnień i innych elementów używanych we współczesnej sztuce bukieciarskiej. Zauważyć możemy, że dzisiejsze bukiety, to nie tylko kwiatki, asparagus, wstążka z tworzywa sztucznego i wybrany kwiatek spośród róż, goździków, gerber i tulipanów. Świat florystyki poszedł bardzo do przodu i trudno dziś wyobrazić sobie bukiet na urodziny wykonany jedynie przy użyciu wymienionych elementów. Wystarczy zajrzeć do kwiaciarni, aby przekonać się, jak wiele różnych elementów można wykorzystać do stworzenia wspaniałego bukietu. Gama kwiatów używanych w bukieciarstwie zdecydowanie wzrosła, podobnie i liczba różnego rodzaju wypełnień w postaci różnego rodzaju traw, różnego typu liści oraz gałązek drzew i krzewów. Dodatkowo pojawiły się różne sposoby i style pakowania kwiatów. Dawny celofan został zastąpiony różnego rodzaju papierami i tekturkami, których zadaniem jest wydobyć z bukietu pełnię kolorytu. W sztuce florystycznej wykorzystuje si e także różnego rodzaju wstążki, które mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzyw. Znajdziemy tasiemki papierowe, z tworzyw sztucznych i różnego rodzaju tkanin. W bukieciarstwie nie brakuje również używania drutów florystycznych, które służą przede wszystkim odpowiedniemu ułożeniu liści i kwiatów. W tworzeniu bukietów używane są niejednokrotnie pistolety służące do rozgrzewania kleju. Niejednokrotnie można spotkać bukiety z przyklejonymi do liści biedronkami i dołożonymi do bukietu motylami. Bogactwo bukietu może niejednokrotnie szokować i zaskakiwać.
Przy okrągłych i znaczących jubileuszach urodzin stosuje się nadal wręczanie potężnych koszy z kwiatami, które także we współczesnym świecie zyskały na pięknie i rozmachu oraz wielości stosowanych przy ich tworzeniu ozdób. Kosz z kwiatami bez wątpienia może być okazałym dodatkiem do prezentu, który zaskoczy niejednego jubilata.
Kwiaty na urodziny pomimo, że dziś wybierane są ze znacznie szerszej oferty, to bardzo często sprowadzają się do klasyki. Chyba najbardziej klasycznym kwiatem urodzinowym jest róża, która nie jest jedynie kwiatem towarzyszącym zakochanym i wyrażającym emocje, gdyż jest to kwiat, który bardzo dobrze prezentuje się w niemal każdym bukiecie. Wypełniając przestrzeń solenizanta kwiatami starajmy się, aby te nasze bukiety nie były tradycyjną kwiatową wiązanką, ale by zaskakiwały nie tylko solenizanta, ale również jego gości.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

Bukiet slubny szczecin

Bukiet slubny szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.