Blog

HomeKwiaty doniczkoweKwiaty i rośliny antysmogowe – rośliny oczyszczające powietrze.
Kwiaty i rośliny antysmogowe - rośliny oczyszczające powietrze.

Kwiaty i rośliny antysmogowe – rośliny oczyszczające powietrze.

Wyniki badań publikowane przez instytuty odpowiedzialne za pomiary zanieczyszczeń powietrza nie pozostawiają złudzeń. Powietrze jakim oddychamy w znacznej części naszego kraju jest złej lub wręcz bardzo złej jakości. Bijące na alarm alerty smogowe informują o przekraczanych normach obecności w powietrzu dwutlenku węgla, metali ciężkich, związków azotu, siarki, formaldehydu i wielu innych substancji mających katastrofalny wpływ na zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Władze w Polsce wydaje się, że zaczęły dostrzegać problem, nie mniej jednak utopijne są nadzieje, że z dnia na dzień ilość emitowanych zanieczyszczeń przez tzw. wysokie i niskie kominy diametralnie spadnie, a jeżdżące po naszych drogach samochody zarówno te osobowe jak i ciężarowe w oka mgnieniu zostaną zastąpione modelami przyjaznymi środowisku.  Rozwiązanie problemu smogowego to czasochłonny proces, dlatego już dzisiaj my sami powinniśmy się zastanowić, jak poprawić jakość powietrza otaczającej nas przestrzeni.
Co można zrobić, aby poprawić jakość powietrza, którym oddychamy?
Producenci drogiego sprzętu elektronicznego oferują różnego typu oczyszczacze powietrza stosowane w pomieszczeniach zamkniętych, jak mieszkania czy biura. Alternatywą dla tych urządzeń są rośliny antysmogowe. Kwiaty antysmogowe cieszą się ostatnimi czasy co raz większą popularnością, a w aglomeracjach szczególnie narażonych na szkodliwą zawartość zanieczyszczeń powietrza są wręcz towarem deficytowym.
Co to są rośliny antysmogowe?
Rośliny antysmogowe to te gatunki roślin, które obok typowych dla całej flory umiejętności oczyszczania powietrza z dwutlenku węgla i produkcji tlenu, potrafią również oczyszczać powietrze z różnego typu zanieczyszczeń jak benzen, formaldehyd czy siarczany.
Kwiaty antysmogowe to przede wszystkim sansewierie, skrzydłokwiaty, draceny i wiele innych. Dzięki swoim unikalnym właściwościom rośliny oczyszczające powietrze znalazły zastosowanie we wnętrzach biurowych ale również w naszych domach. Skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem są druzgocące dla naszego układu oddechowego. Smog jest szkodliwy dla wszystkich z nas, niemniej najbardziej narażeni na jego negatywne następstwa są dzieci, osoby starsze, a także kobiety w ciąży. Alerty stanu powietrza, z założenia służą informowaniu mieszkańców o aktualnym stężeniu drobinek zanieczyszczeń w powietrzu. Są przesłanką, aby w miarę możliwości, jak najmniej przebywać na zewnątrz, żeby jak najbardziej ograniczyć wpływ zanieczyszczeń na nasze zdrowie. Jak wiadomo jednak ściany budynków nie są skuteczną barierą antysmogową, dlatego warto zaopatrzyć się w rośliny oczyszczające powietrze, które dodatkowo zwiększą ilość tlenu w pomieszczeniach, ale przede wszystkim obniżą udział zanieczyszczeń w powietrzu, którym oddychamy my i nasi bliscy.
Rośliny oczyszczające powietrze są doskonałą barierą dla szkodliwego, skażonego toksynami powietrza. Nie bez znaczenia jest również fakt, ze kwiaty antysmogowe to szeroki wybór roślin, które oprócz swoich drogocennych dla naszego zdrowia funkcji mogą być również piękną ozdobą wnętrz naszych domów i mieszkań.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

Kwiaty i rośliny antysmogowe - rośliny oczyszczające powietrze.

Kwiaty i rośliny antysmogowe – rośliny oczyszczające powietrze.

Sorry, the comment form is closed at this time.