Blog

HomeBukiety szczecinKwiaty na koniec roku szkolnego dla nauczycieli Szczecin
flower box szczecin

Kwiaty na koniec roku szkolnego dla nauczycieli Szczecin

Koniec roku szkolnego, to dla wielu uczniów czas wielkiej radości i szczęścia, gdyż przed nimi okres wakacyjnego wypoczynku. Dzień wręczenia świadectw, to czas nie tylko gratulowania uczniom odniesienia szkolnych sukcesów zarówno w nauce, ale również w działalności artystycznej i sportowej. W tym dniu bardzo często również uczniowie dziękują swoim nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i edukację. W tym czasie gratulacje płyną również w stronę rodziców, którzy są pierwszymi nauczycielami dzieci, za wkład w ich wychowanie, pomoc nauczycielom i zaangażowanie w życie szkoły.

Patrząc na zakończenia roku szkolnego należy zauważyć, że bardzo często najlepsi uczniowie nagradzani są upominkami, a nauczyciele, szczególnie wychowawcy otrzymują tradycyjnie wiązanki kwiatów. Kwiaty na koniec roku szkolnego wręczane nauczycielom są bez wątpienia wyrazem wdzięczności za ich trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia. Kwiatami dziękują uczniowie, ale za tymi kwiatami niejednokrotnie kryją się również podziękowania rodziców wdzięcznych, że ich syn lub córka pokonali kolejny etap na drodze do ukończenia szkoły. Kwiaty dla nauczycieli przybierają różną formę. Czasami są to proste bukiety, innym razem wiązanki nawiązujące swoim stylem i użytymi elementami dekoracyjnymi do przedmiotu, którego uczy obdarowywany nimi nauczyciel. Kwiaty w dniu zakończenia roku szkolnego mogą przybrać również formę kwiatowego kosza. Ta forma obdarowywania nauczycieli najpopularniejsza jest wśród uczniów, którzy kończą daną szkołę. Bardzo często takimi kwiatami obdarowywany jest nie tylko wychowawca, ale na swój kosz kwiatów może również liczyć dyrektor szkoły.
Podobnie, jak ma to miejsce przy tworzeniu innych wiązanek, również w bukietach dla nauczycieli używa się różnego rodzaju kwiatów i wypełnień tak, aby w końcowym efekcie uzyskać niepowtarzalny i wyjątkowy bukiet, który będzie dziełem sztuki florystycznej. W tworzeniu wiązanek dla nauczycieli warto wziąć pod uwagę możliwość ułożenia bukietu w formie książki, czy też innego elementu charakterystycznego dla nauczanego przez nauczyciela przedmiotu. Nauczany przedmiot można również podkreślić na bukiecie stosowanymi ozdobami, które mogą zostać doklejone do liści przy pomocy kleju.
Ładny bukiet zaprojektowany przez florystę może stać się obiektem zazdrości w pokoju nauczycielskim. Wyróżniony takim bukietem nauczyciel będzie mógł czuć dumę, że wychował i wykształcił nietuzinkowych uczniów, którzy wraz z rodzicami potrafią odkrywać niezwykłość i nieszablonowość, a więc są gotowi do zmieniania świata na lepszy i inny, ale również są zdolni kreować siebie w tym zmieniającym się świecie. Bukiet może powiedzieć wiele nie tylko o floryście, może powiedzieć o relacji uczniów z nauczycielem, rodziców uczniów z rada pedagogiczną, a także ukazać nauczyciela, jakim odbierali go jego uczniowie. Nie można też zapominać, że bukietom towarzyszą także życzenia. To w nich zawiera się treść, a kwiaty są jedynie pięknym przyozdobieniem tej treści płynącej z uczniowskich serc.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

flower box szczecin

flower box szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.