Blog

HomeBukiety szczecinKwiaty róże zastosowanie
Wianek ślubny Szczecin

Kwiaty róże zastosowanie

Wiele roślin towarzyszy nam w kulturze już tak naprawdę od wieków. Ich symbolizm jest tak głęboko zakorzeniony w naszej kulturze, że z czasem staje ważnym synonimem pewnych spraw. Ponadto zastosowanie niektórych roślin jest wręcz ponadczasowe.

Jednymi z najlepszych przykładów szerokiego zastosowania oraz właściwości są kwiaty róże. Naukowcy liczą, że istnieje nawet około dwieście odmian tych krzewów. Ich pielęgnacja oraz hodowla wymaga dość sporo wysiłku, ale efekty końcowe są warte tej pracy. Przede wszystkim te rośliny mają walory dekoracyjne i znajdują spore zastosowanie w ozdabianiu mieszkania. Szczególnie odmiana herbaciana prezentuje się dobrze w dobranych kolorystycznie wazonach, w idealnie skomponowanych bukietach, we wnętrzach stonowanych czy nawet minimalistycznych. W kulturze z kolei, zwłaszcza odmiana o płatkach w kolorze głębokiej czerwieni, zyskała znaczenie symbolu miłości i bardzo często ułatwia ludziom wyznawanie drugiej osobie najgłębszych, dotąd skrywanych, uczuć. Takie znaczenie ich odmiany jest znane niemal na całym świecie w różnych kulturach, dlatego rośliny te są ponadczasowym symbolem.

Ponadto krzewy różane znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Część gatunków posiada jadalne owoce, a i płatki są bardzo chętnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Owoce zawierają sporo witamin, zwłaszcza witaminy C, i składników mineralnych, więc chętnie produkowane są z nich przetwory w postaci konfitury albo syropu. Roślina ta znajduje również zastosowanie przy produkcji najróżniejszych kosmetyków, na przykład kremów, gdzie doceniane są jej różne właściwości. Mimo tak szerokiego zastosowania i tak rośliny te kojarzą nam się przede wszystkim z przepięknymi, gustownymi, wręcz imponującymi, bukietami, które często wręczane są w czasie trwania poważnych uroczystości, często rodzinnych, i bardzo często traktowane są jako wyraz głębokiej miłości. Warto pamiętać o tym ich znaczeniu, żeby przypadkiem nie popełnić kiedyś towarzyskiej gafy.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architkekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

Wianek ślubny Szczecin

Wianek ślubny Szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.