Blog

HomeKwiaty dla biznesuOczyszczające powietrze rośliny do biura
Kwiaty i rośliny antysmogowe - rośliny oczyszczające powietrze.

Oczyszczające powietrze rośliny do biura

Rośliny w biurze

Oprócz produkcji tlenu, rośliny doniczkowe pełnią  funkcję „pochłaniaczy” szkodliwych substancji. Przyczyniają się także do blokowania rozwoju pleśni oraz nawilżają powietrze. W biurach i domach powinny pojawić się między innymi bluszcz pospolity, dracena, Sansewieria, figowiec sprężysty, paprotka, czy spathiphyllum, czyli skrzydłokwiat (również dostępny w ofercie ZM). Rośliny te są łatwe w uprawie i nie wymagają wiele uwagi.

Rośliny mają wszechstronny wpływ na nasze zmysły, działają na nasz organizm, m.in. bezpośrednio na układ hormonalny, poprzez związki chemiczne i promieniowanie emitowane ze swych tkanek; oddziałują przez zapach, kolor, kształt i pokrój, a także aurę, czyli wibracje energetyczne, zmieniając nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Co dają rośliny w biurze:

  • Rośliny w biurze zwiększają wilgotność powietrza, działają nawilżająco. Większość z nich pochłania szkodliwe substancje – jak naturalny filtr oczyszczają powietrze.
  • Walczą z niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi; jonizują powietrze, usuwają substancje szkodliwe. A do tego działają jak naturalny alarm – sygnalizują negatywne zjawiska. Poprzez ich obserwację można stwierdzić, że powietrze w biurze jest np. za suche.
  • Szacuje się, że dzięki roślinom doniczkowym można zwiększyć produktywność pracowników od 10 do 15%. Jednocześnie o 12% zmniejsza się liczba popełnianych przez nich błędów.
  • Rośliny w biurze podnoszą wydajność pracowników i pozytywnie wpływają na ich samopoczucie – dowodzą badania
  • Dzięki kwiatom wnętrze staje się bardziej wytłumione, co pozytywnie wpływa na słuch.
  • Naukowcy zalecają nie mniej niż jedną roślinę doniczkową na jeden metr kwadratowy powierzchni biurowej. Dodatkowo można ustawić małą doniczkę w pobliżu monitora i innych sprzętów emitujących szkodliwe substancje.
  • Rośliny w biurze poprawią wizerunek firmy.

Warte obejrzenia

Lekarze stwierdzili u niego wyjątkowo silną alergię na zanieczyszczone powietrze. Pojemność jego płuc zmalała aż o 70 proc.! Co mógł zrobił w brudnym Delhi? Udało im się udowodnić, które z roślin najlepiej pomagają uzdatnić powietrze w zamkniętych pomieszczeniach. Skorzystał z doświadczeń NASA i stworzył idealny zestaw zieleni do domu lub biura,
polecam

https://www.youtube.com/watch?v=o-MMfLJQb-o

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architket krajobrazu

Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

 

Kwiaty i rośliny antysmogowe - rośliny oczyszczające powietrze.

Kwiaty i rośliny antysmogowe – rośliny oczyszczające powietrze.

POST A COMMENT