Blog

HomeKwiaty doniczkoweKwiaty doniczkowe
Szczecin Kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe

Obecnie rośliny pokojowe są bardzo popularne.  Stanowią dekorację nadającą wnętrzu przyjemniejszy i bardziej przyjazny, mniej surowy charakter. Można z powodzeniem wręczyć je jako prezent, podnoszą rangę firm.

Rośliny pokojowe wpływają na nasze życie, mogą być piękne, barwne,  działają na nas kojąco, albo pobudzająco, uspokajająco lub stymulująco.  Przebywanie z roślinami pokojowymi stwarza namiastkę obcowania z przyrodą.

Uwielbiasz prace w ogródku, więc wiosna to wymarzona pora roku dla osób takich jak ty. Po zimie jest sporo pracy, bo trzeba ziemię odpowiednio przygotować do nowych zasiewów. Po pierwsze trzeba ją spulchnić, bo kwiaty lubią miękkie podłoże. Natomiast na twardym trudno im się rozwijać. Po drugie należy zastosować specjalne odżywki, które pomogą roślinom rosnąć i zapuszczać korzenie. Po zimie ziemia jest bardzo wyjałowiona i potrzebuje odpowiedniej suplementacji.

Oczywiście w takim przypadku najlepszy byłby taki naturalny nawóz od zwierząt, ale w mieście jest on praktycznie niedostępny, a szkoda. On byłby najlepszy, bo nic tak nie wzbogaca gleby, jak naturalne składniki. Dużo wiesz na ten temat, bo wychowałaś się na wsi, więc metody upraw są ci znane. Wracając do kwiatów- to trzeba pamiętać, że każdy z gatunków ma swoje indywidualne upodobania. Liczy się także czas ich posadzenia na grządkach, bo nie każda odmiana jest w stanie znieść wiosenne mrozy. Nasłonecznienie lub zaciemnienie też są ważne, bo to od nich zależy czy kwiat zakwitnie bądź zwiędnie.

W przydomowym ogródku są nie tylko kwiaty, równie istotne są warzywa. Dobrze jest mieć własne produkty, ponieważ ma się stuprocentową pewność, że nie są pryskane. Pielęgnacja warzyw z grubsza nie różni się od pielęgnacji kwiatów. Trzeba tylko pamiętać o tym, że nowalijki są bardziej podatne na zimno. Dlatego też ich zasiew najlepiej rozpocząć po piętnastym maja. Ważna jest również ich odmiana, ponieważ taki czosnek posiada odmianę wiosenną i zimową. Jeśli posadzi się tę drugą, to na zbiory trzeba poczekać do późnej jesieni.

W okresie letnim dbanie o ogródek i warzywa jest stosunkowo łatwe. W upalne dni trzeba podlewać wszystkie roślinki, bo susza powoduje wysychanie korzeni. Nie zaszkodzi również przepielić grządki, gdyż chwast może przysłonić kwiaty. Lubisz pracować w ogródku, bo takie machanie motyczką to niezły trening, przy okazji można złapać trochę promieni letniego słońca. Zresztą masz też działkę, a na niej pomidory, ogórki, ziemniaki, truskawki i porzeczki. W okresie wiosenno- letnim spędzasz mnóstw czasu w ogrodzie. Twoje hobby odpowiada twojemu mężowi, bo on uwielbia letnie specjały, a dzięki twojej pracy macie ich mnóstwo.

Jesienią nadchodzi czas zbiorów, więc ogródek całkowicie pustoszeje. Kwiaty trzeba wyciąć bądź przesadzić do doniczek. Oczywiście tylko ty masz na to czas, bo mąż wymiguje się od tego. Gdy już się z tym uporasz, twoje mieszkanie wygląda pięknie. Nie ma to, jak kwiaty doniczkowe szczecin to miasto, więc nie ma tu zbyt wiele zieleni. Poza tym -nie każda gospodyni chce mieć u siebie kwiaty w doniczkach Szczecin ma mnóstwo kwiaciarni, więc po co się wysilać. Niestety mnóstwo kobiet tak myśli, ale nie ty. Dla ciebie praca w ogrodzie to urozmaicenie.

Chyba jako jedyna kobieta na waszej ulicy, odwiedzasz jeszcze sklepy ogrodnicze i kupujesz do ważnego domu- nowe rośliny doniczkowe Szczecin ma mnóstwo takich miejsc, lecz to dobrze, bo dzięki temu dowiadujesz o wszelakich nowinkach, a to istotne, jeśli chce się mieć piękny ogród.

W naszej kwiaciarni proponujemy kwiaty doniczkowe z różnych stref klimatycznych.  Chętnie służymy pomocą  przy ich wyborze.  Jeżeli pragniesz otaczać się roślinami pokojowymi zapraszamy do współpracy.

  Kwiaciarnia Zielona Moda oferuje najwyższej jakości rośliny . Zapraszamy. 


Zapraszam Państwa serdecznie

Jagiellońska 6 (róg Śląska)

w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje. 

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

Szczecin Kwiaty doniczkowe

Szczecin Kwiaty doniczkowe

 

kwiaty balkonowe /kwiaty doniczkowe/ kwiaty w doniczkach/ doniczki /donice

POST A COMMENT