Blog

HomeŚlubGdzie zamówić wiązanki ślubne Szczecin?
wiązanki ślubne Szczecin

Gdzie zamówić wiązanki ślubne Szczecin?

Gdzie zamówić wiązanki ślubne Szczecin?

Goście zaproszeni, garnitur kupiony i biała sukienka już uszyta i czeka na ewentualne poprawki, dopasowujące do zmieniającej się ciągle figury, przed samą uroczystością. Oczywiście ksiądz również już zapisał termin mszy w kościele, a fotograf ustala ostatnie pomysły na utrwalenie tego wydarzenia. Wszystko już gotowe i spokojnie możemy czekać na ten wielki dzień, kiedy dwoje zakochanych w sobie ludzi połączy swoje życie i wspólnie będą przez nie iść, tworząc rodzinę.

Jest to bardzo ważne wydarzenie w każdej rodzinie, dlatego tak chętnie chcemy towarzyszyć państwu młodym w tej podniosłej chwili, jaką jest ich ślub. Pozostaje jeszcze jedna rzecz, która będzie jakby kropką nad „i” w wyglądzie młodych oraz ich świadków, a także upiększeniem całej uroczystości. Mamy tu na myśli wiązanki ślubne, które mogą pięknie podkreślić biel sukni panny młodej i stanowią jakby dodatkową biżuterię, którą przywdziewa w dniu ślubu.

Bukiet ślubny jest obok sukni, białych butów, welonu i pięknej fryzury, uzupełnieniem całego, pięknego wyglądu panny młodej. Pan młody oraz świadek również wpinają sobie w klapę garnituru te same kwiaty, które mają wiązanki ślubne panny młodej i jej świadkowej, łącząc symbolicznie ich w ten sposób. Oczywiście bukiet ślubny powinien pasować do sukni, ogólnej stylizacji ślubu i wesela oraz urody panny młodej.

Można wybrać skromny bukiet, który podkreśli tylko urodę kobiety go noszącej i podkreśli prostotę sukienki i całego wystroju. Niektórzy wybierają wiązanki ślubne przygotowywane na bogato, kolorowe i wypełnione dużą ilością dużych kwiatów. Oczywiście jest to kwestia preferencji i upodobań państwa młodych. Bardzo duże znaczenie ma dobór kwiatów do wiązanki. Wiele z nich ma swoje znaczenie i symbolikę i nie powinniśmy ich wybierać do bukietu, pomimo ze nam się mogą bardzo podobać.

Na przykład gerbery kojarzą się z oddaniem, a hortensje z zazdrością. Opiekuńczość będziemy podkreślać poprzez piwonię, a konwalie znaczą delikatność i nieśmiałość. W takim przypadku charakter kobiety, która będzie nosić taki bukiet, powinien być tożsamy z ich znaczeniem, aby dwa żywioły nie gryzły się ze sobą. Nie tylko rodzaj kwiatów ma bardzo duże znaczenie, ale również ich kolor użyty w wiązance ślubnej. Żółty jest kolorem optymizmu i zadowolenia, ale również kojarzony jest jako kolor zazdrości, a fioletowy kojarzony jest ze smutkiem i żałobą. Można również podkreślić biel sukni również białymi kwiatami, jeszcze bardziej podkreślającymi niewinność i czystość. Ciekawym kolorem może być czerwień, która daje nam zmysłowość i jest kolorem agresywnym, ale z kolorem czerwonym nie można się nudzić, a przecież w przyszłym związku wszystkim zależy, aby związek nie był nudny i nie wszedł w niego szybko marazm i codzienność.

Wiązanki ślubne powinny mieć również bardzo dobrze dopasowane do sukni ślubnej i fryzury, swój kształt, aby nie gryzł się z jego wyglądem. Do sukni prostej, eleganckiej zdecydowanie będzie pasował bukiet prosty i długi, a do sukni klasycznej zdecydowanie dopasujemy bukiet okrągły.

 


Zapraszam Państwa serdecznie

 Jagiellońska 6 (róg Śląska)

w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje. 

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

wiązanki ślubne Szczecin

wiązanki ślubne Szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.