Blog

HomeDekoracje ślubne SzczecinWystrój kościoła na ślub
kosze_kwiatów_kwiaciarnia_szczecin

Wystrój kościoła na ślub

Ślub to wielkie przeżycie dla każdej pary. Poza sferą duchową i emocjonalną sporym wyzwaniem jest również sama organizacja tego wydarzenia. Sprawy formalne to nie wszystko – jedną z ważniejszych kwestii jest wystrój kościoła na ślub. Każdy chce, by w tym wyjątkowym dniu wszystko wyglądało pięknie i było zapięte na ostatni guzik. Nie każdy wie jednak, jak się za to zabrać.

Pierwszą sprawą, jeżeli chodzi o dekorację kościoła, jest dywan, po którym młoda para będzie kroczyć od drzwi budynku aż do ołtarza. Dziś najczęściej wybiera się go w kolorze białym, który idealnie rozświetla całe pomieszczenie. Równie istotne w tym dniu jest oświetlenie kościoła. Zadbanie o odpowiednie lampy czy świece (np. postawione wzdłuż dywanu) przynosi efekt w postaci niepowtarzalnej aury i klimatu, który daje ich blask. Jednak niewątpliwie najważniejszą sprawą, jeżeli chodzi o wystrój kościoła na ślub, są dekoracje roślinne. Kwiaty potrzebne są do wielu elementów: przystrojenia ołtarza, ławek wzdłuż przejścia, dywanu, a w wielu przypadkach także do sypania ich płatkami nowopoślubionej pary tuż po wyjściu z kościoła. Na pewno dobrym pomysłem będzie także udekorowanie kwiatami drzwi wejściowych, poręczy lub schodów kościoła.

Kwiaty oczywiście powinny być świeże, najlepiej sezonowe z uwagi na niższą cenę, choć jest to oczywiście kwestia indywidualna każdej pary. Z całą jednak pewnością użycie sztucznych egzemplarzy może nie dać tak spektakularnego efektu i nieco popsuć całość. Oczywiście nie może być to zwyczajne postawienie przypadkowych roślin w wazonach – ślub to tak podniosła chwila, że warto zadbać o piękne, naturalne kompozycje kwiatowe, połączone ze sobą w odpowiedni sposób.
Przy ołtarzu i w nawach bocznych zwykle umieszcza się duże bukiety. Z kolei ławki dekoruje się znacznie mniejszymi bukiecikami – z reguły używa się tu gipsówek, róż, hortensji lub margerytek, a czasem przystraja je dodatkowo za pomocą girland, kokard lub wstążek. Ważny jest także kolor kwiatów – tu wybiera się wszelkie jasne i pastelowe odcienie. Intensywnie czerwone czy ciemne kwiaty raczej nie komponują się dobrze z całością. Udekorować można także dywan – wystarczy posypać go płatkami np. róż i efekt będzie naprawdę ładny.

Ponieważ nie każdy ma zmysł estetyczny i smykałkę do spraw florystycznych, najlepiej poprosić o pomoc kogoś, kto się na tym zna lub po prostu wynająć profesjonalną firmę. Często usługi tego typu oferują kwiaciarnie. Warto więc wcześniej odwiedzić kilka z nich lub przejrzeć strony internetowe. Zatrudnieni tam pracownicy, mający doświadczenie w kwestii dekorowania kościołów i sal na ślub, to z pewnością ogromne ułatwienie w i tak skomplikowanym dość procesie, jakim jest zorganizowanie ślubu. Najlepiej popytać wśród znajomych, którzy ten moment mają już za sobą – na pewno wielu z nich korzystało już z tego rodzaju pomocy i mogą polecić wybraną firmę. Jeśli nie, to ze znalezieniem jej na pewno nie będzie problemu. Ważne, żeby zlecając wystrój kościoła na ślub uzgodnić wcześniej wszystkie szczegóły i wyraźnie zaznaczyć własne potrzeby, upodobania i wymagania.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

kosze_kwiatów_kwiaciarnia_szczecin

kosze_kwiatów_kwiaciarnia_szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.