Blog

HomeBukiety szczecinKwiaty na Dzień Babci Szczecin
bukiet slubny szczecin

Kwiaty na Dzień Babci Szczecin

Wiele osób w każdym wieku ma problemy z wyborem prezentu na Dzień Babci. Jest to święto obchodzone znacznie mniej szumnie niż urodziny czy rocznica ślubu, jednak wiele starszych osób z niecierpliwością czeka na Dzień Babci i Dzień Dziadka, jako że często jest to jedyny czas, kiedy mogą na dłużej zobaczyć się ze swoimi wnukami albo przynajmniej jeden z niewielu. Idąc tym tokiem rozumowania prezent wcale nie jest konieczny – sama nasza obecność jest dla dziadków i babć dostatecznie wspaniałym podarunkiem.

Warto jednak przemyśleć oryginalne i nietypowe pomysły na prezenty, tak aby dać ukochanym dziadkom coś, co pozwoli im zapamiętać naszą obecność, dni, które spędziliśmy razem. Dla osób w podeszłym wieku, które często patrzą na przedmioty przez pryzmat wartości sentymentalnej, jest to coś niezrównanego. Jednak niektóre prezenty, zwłaszcza te mało oryginalne, które zazwyczaj kupujemy na ostatnią chwilę, nie są aż tak dobrym podarunkiem jak te, które wręczamy wprost od serca.

Kwiaty na Dzień Babci są prezentem, który utarł się w społeczeństwie jako coś całkowicie naturalnego, standardowy prezent który jest konieczny, jednak nie przesadzony. Z kwiatami jest jednak ten problem, że szybko więdną i nie pozostawiają po sobie niczego, prócz wspomnienia. Nie znaczy to jednak, że kwiatów nie należy kupować. Stanowią one wspaniały dodatek do innego prezentu, poza tym zawsze lepiej wręczyć bukiet, niż nie dawać nic. Liczy się przede wszystkim pamięć. Kiedy jednak chcemy dać tylko kwiaty, postarajmy się, by nasz prezent zrobił na babci bądź dziadku niemałe wrażenie. Nie znaczy to oczywiście, że mamy kupować wielki bukiet za kilkadziesiąt złotych. Wystarczą drobne wstążki, ozdoby, które nadają naszemu prezentowi uroku. Dobrze sprawdzą się również kwiaty doniczkowe – nie zwiędną szybko i będą cieszyć obdarowanego swoim widokiem jeszcze przez co najmniej kilka następnych lat.

Co więc najlepiej dawać z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka? Podobnie jak w przypadku innych prezentów, najbardziej liczą się te samodzielnie wykonane. Nie chodzi tu oczywiście o laurki, takie jak wręczają z okazji Dnia Babci dzieci, ale drobne, indywidualne podarunki, które sami zaprojektowaliśmy. Tablica z oprawionymi zdjęciami z pewnością będzie budziła wśród dziadków ogromną wartość sentymentalną, zwłaszcza jeśli zawrzemy na niej fotografie z naszych najlepiej wspominanych, spędzonych razem chwil. Pojedyncze fotografie również są nie bez znaczenia – to do nich możemy dołączyć kwiaty jako dopełnienie drobnego podarunku. Dobrze sprawdzają się również stopniowo zyskujące popularność ręczniki z haftem. Można zlecić wyhaftowanie na nich fraz typu „Kochanemu Dziadkowi!” „Babci Zosi – kochająca wnuczka”. Tego typu spersonalizowane prezenty z pewnością przypadną do gustu każdej osobie w podeszłym wieku i nie tylko. W przypadku wręczenia takiego podarunku oczywiście wciąż liczy się pamięć i wspólnie spędzone chwile, jednak nasi dziadkowie zyskają również fizyczną pamiątkę wspólnego spotkania, co również ma ogromne znaczenie.

 

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

 Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

 

bukiet slubny szczecin

kwiaty na dzień babci Szczecin

Sorry, the comment form is closed at this time.