Blog

HomeDekoracje ślubne SzczecinPodziękowania i kwiaty dla świadkowej
Bukiet Slubny Szczecin

Podziękowania i kwiaty dla świadkowej

Planujesz własny ślub? Na pewno masz mnóstwo na głowie, w końcu trzeba tyle zorganizować! Dopilnować wystrój sali, kościoła… Ozdobić samochód, który powiezie Was prawie pod ołtarz. Odebrać kwiaty, zrobić makijaż… A później dobrze się bawić – nie zapominając o gościach!

W tym wszystkim często jest tak, że Para Młoda trochę odstawia na bok najbliższe osoby – świadków i rodziców. I choć Ci drudzy, zazwyczaj otrzymują podziękowanie na forum wesela, to ci pierwsi – najczęściej są pomijani. To wielki błąd, gdyż i świadkowie powinni w należyty sposób zostać wyróżnieni. Jakie są zatem możliwości na ciekawe podziękowania dla świadkowej na weselu?

Bukiet Slubny Szczecin

Prezent dla świadkowej, Bukiet Ślubny Szczecin

Kwiaty

Kwiaty dla świadkowej na ślub to staromodny zwyczaj. Bardzo praktyczny ale i nietrwały. Tak naprawdę z bukietu pierwsza druhna będzie cieszyć się przez chwilę. W najlepszym wypadku – kilka dni po całej uroczystości, prezent wyląduje w koszu na śmieci. Dlaczego w najlepszym? Dlatego, że często kwiaty nie dożywają następnego dnia – jeśli nie są odpowiednio przechowywane – a nie ma co ukrywać, w trakcie wesela nikt nie będzie pamiętać o tym, by kwiatki miały sprzyjające warunki. Warto zatem zastanowić się, czy oby same kwiaty nie były jedynie dodatkiem do czegoś bardziej praktycznego.

Dyplom

Prezent dla świadkowej na ślubie nie musi być drogi! Dyplom, na przykład ze śmieszną karykaturą druhny oraz słowami podziękowania za pomoc w przygotowaniu wesela, może być strzałem w dziesiątkę. Taki dyplom można powiesić na ścianie, można postawić na półce. Można w nim również zamieścić wspólne zdjęcie, które będzie przypominać o tej ważnej chwili za każdym razem, kiedy spojrzy się na niego. Taki prezent na pewno będzie lepszy od samych kwiatów.

Karta podarunkowa

Ostatnio bardzo modne stają się vouchery: do spa, na biżuterię, kosmetyki czy ubrania. Wcale nie trzeba wydawać mnóstwo gotówki, by obdarowana świadkowa była zadowolona z otrzymanego prezentu. Może to być na przykład karta na zakup kosmetyków – w końcu każdej kobiecie taka karta przyniesie mnóstwo radości. Jeśli natomiast wiesz, że świadkowa uwielbia uprawiać sport i właśnie kończy jej się karnet na siłownię, na którą uczęszcza od dłuższego czasu – można wykupić jej kolejny miesiąc na siłowni. Na pewno będzie zadowolona a Ty będziesz mieć pewność, że Twój prezent zostanie wykorzystany prawidłowo i przyniesie same korzyści.

Wyjazd

Jeżeli chcesz zaszaleć i stać Cię na nieco droższy prezent, możesz zabrać swoją świadkową z partnerem na Waszą podróż poślubną – w końcu lepiej jest podróżować w kilka osób, zawsze jest ciekawiej i więcej przygód! Możesz zatem zaproponować opłacenie połowy wycieczki, na przykład za samą świadkową (partner będzie musiał sam opłacić drugą część wyjazdu).

Jeśli jednak wolisz spędzić ten czas tylko z mężem, możesz poszukać okazyjnych cen na weekend w jakimś ładnym, polskim mieście. To naprawdę nie musi być droga wycieczka! Jeśli odpowiednio wcześniej zaczniesz poszukiwania i organizowanie przedsięwzięcia, na pewno uda Ci się znaleźć coś, co w korzystnej cenie usatysfakcjonuje Twoją świadkową.

Kolacja

Idąc tropem wyjazdów, równie dobrze można wykupić pyszną kolację dla dwóch osób w jakiejś ładnej restauracji. Świadkowa będzie miała możliwość wybrać osobę, z którą spędzi tak miły wieczór.

Zorganizowanie kolacji również nie będzie drogim prezentem. Ważne jednak, by mieć na uwadze to, co świadkowa lubi najbardziej. Jeśli na przykład nie je mięsa, nie należy zapraszać jej do restauracji, gdzie serwują jedynie mięso. Na szczęście w dzisiejszych czasach można znaleźć restaurację na wszystkie gusta i guściki.

Nie bądź nudną Panną Młodą! Wykaż się kreatywnością i spraw radość swojej świadkowej, która przecież będzie pomagać Ci w przygotowaniu do ślubu ale i w jego trakcie. Warto docenić poświęcenie i podziękować za obecność.

Sorry, the comment form is closed at this time.