Blog

HomeDekoracje ślubne SzczecinDekoracja kościoła na ślub – Szczecin i okolice
dekoracja kościoła na ślub

Dekoracja kościoła na ślub – Szczecin i okolice

Ślub, to wydarzenie szczególne dla młodej pary, gdyż dla dwojga ludzi oznacza on szereg zmian w życiu. Ceremonia zaślubin może odbyć się zarówno w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w kościele. Ceremonia szczególna, gdyż od tego momentu nie tylko dwoje ludzi staje się małżeństwem, ale uzyskuje status rodziny, a także możliwość wspólnego rozliczania podatków czy też możliwość posiadania wspólnoty majątkowej.

Uroczystość w kościele bywa nie tylko ceremonią o charakterze religijnym, ale również ma cechy wydarzenia administracyjnego pociągającego skutki związane z prawem cywilnym. Przede wszystkim jednak jest to uroczystość rodzinna, na którą zapraszani są członkowie rodzin obojga nowożeńców, a także osoby z grona ich przyjaciół i znajomych. Nowożeńcy i ich rodzice zawsze pragną, aby wydarzenie zaślubin było wyjątkowe i piękne. Przygotowania do ślubu obejmują zatem nie tylko przygotowanie strojów pary młodej, ale to również zatroszczenie się o fryzury, paznokcie i wygląd skóry. W dalszej kolejności jest troska o udekorowanie pojazdu, którym nowożeńcy będą podróżowali do kościoła, a później na weselna salę. Szczególnym miejscem, które nie może pozostać bez kwiatowej dekoracji jest kościół. Wiele firm zajmujących się dekorowaniem oraz kwiaciarni wyspecjalizowało się w dekorowaniu kościołów na uroczystości ślubne. Dekoracja kościoła na ślub bez wątpienia nie należy do prostych zadań nawet dla najbardziej doświadczonego florysty. Kościoły są różne i bywają o różnej tradycji wyznaniowej, jednak najważniejszym staje się uzyskanie pewnego smaku dekoracji wobec architektury i stałego wystroju kościoła. W niektórych kościołach są ustalone odgórnie pewne zasady dotyczące umieszczania dekoracji kwiatowych, co niejednokrotnie może bardzo mocno ograniczać artyzm florysty, który chciałby również inne kościelne przestrzenie wypełnić kwiatowymi dekoracjami. Dobór kwiatów i innych wypełnień bukietów, czy też ślubnych ozdób bardzo często odbywa się nie tylko z uwzględnieniem wystroju kościoła, ale bardzo często na życzenie młodej pary przede wszystkim z uwzględnieniem kolorystyki ich strojów. Niestety kierowanie się przy dekorowaniu kościoła wyłącznie kreacjami pary młodej może wywołać swoistego rodzaju dysonans pomiędzy dekoracjami, a kolorystyką kościoła oraz jego architekturą. Ważne jest, aby kościelne dekoracje nie spowodowały przerostu formy nad treścią, gdyż zbytni przepych w dekorowaniu świątyni może okazać się przesadą w oczach gości i wręcz stać się dla nich śmieszny. Najważniejsze jest zachowanie umiaru i taktu, aby przepych nie zniszczył piękna dekoracji, jak i samej świątyni.
Bardzo istotnym jest odpowiednie dobranie terminu dekorowania kościoła ze względu na trwałość ciętych kwiatów, które w sytuacji wysokich upałów potrafią bardzo szybko zacząć tracić swoją świeżość. Wielu florystów bardzo często stroi kościół w dniu ceremonii zaślubin, aby uniknąć rozczarowania pary młodej i jej gości. Strojenie kościoła na dwa dni przed ślubem zupełnie odpada i zwyczajowo kościół na ślub jest przygotowywany w przeddzień ceremonii i zwykle w porze popołudniowej lub wieczornej.

Zapraszam Państwa serdecznie na Jagiellońską 6 (róg Śląska) w godzinach 11-18 (dni robocze, w soboty do 14)

Z przyjemnością doradzę i zaproponuję odpowiednie kwiaty i rośliny na każdą okazję, która Państwa interesuje.

Zielona Moda – Kwiaciarnia Szczecin

Anna Kubiak – florystka i architekt krajobrazu

Kwiaty na dowóz,  przesyłka kwiatowa, goniec z kwiatami Szczecin, kwiaty na zamówienie – tel. 728 543 940

dekoracja kościoła na ślub

dekoracja kościoła na ślub

Sorry, the comment form is closed at this time.